Kilka słów o naszym Centrum SCOiR

Chcąc zapewnić swoim bliskim seniorom najwyższej jakości leczenie, warto zaprosić ich do Specjalistycznego Centrum Optycznego i Rehabilitacyjnego, w którym znajdą oni wszystko, czego potrzebują pod względem opieki medycznej. W złożonym, specjalistycznym leczeniu geriatrycznym nie mamy sobie równych, ponieważ interesuje nas wyłącznie działanie kompleksowe.

Wierzymy, że tylko holistyczne podejście do zdrowia osób w podeszłym wieku może zagwarantować im przyjemną jesień życia – bez dyskomfortu, bólu, kłopotów w codziennym funkcjonowaniu.

Specjalistyczne Centrum Optyczne i Rehabilitacyjne - logo

Specjalistyczne Centrum Optyczne i Rehabilitacyjne - kim jesteśmy?

Specjalistyczne Centrum Optyczne i Rehabilitacyjne powstało z myślą o osobach starszych, dla których sprawny wzrok to najważniejszy łącznik ze światem zewnętrznym. Dysponujemy dużą, przestronną placówką, w której osoby po 60. roku życia mogą doświadczyć kompleksowej diagnostyki swojego zdrowia, leczenia oraz rehabilitacji. Naszym celem jest wszechstronne wsparcie starszych osób w powrocie do komfortowego, samodzielnego życia.

Leczą u nas doskonali lekarze różnych specjalizacji, wspomagani profesjonalną pomocą personelu medycznego. To przede wszystkim geriatrzy i okuliści, ale również lekarze innych specjalizacji, diagności, pielęgniarki, laboranci, rehabilitanci, terapeuci. Współpracując ze sobą nawzajem tworzą team zdolny prawidłowo zdiagnozować, wyleczyć i doprowadzić do sprawności niejednego seniora.

Komu oferujemy swoje usługi?

Głównym adresatem naszych usług medycznych są seniorzy – osoby po 60. roku życia. To szczególna grupa, która z racji wieku i obciążeń środowiskowych jest najbardziej narażona na występowanie chorób przewlekłych, oraz na problemy ze wzrokiem. Starsze osoby stanowią zdecydowaną większość pacjentów w przychodniach zdrowia, ponieważ to zwłaszcza oni potrzebują profesjonalnego wsparcia.

Niestety, placówki NFZ często nie realizują swoich usług w sposób, który skłaniałby starsze osoby do kompleksowego podjęcia leczenia – aż do wyleczenia choroby. Trudności w dostaniu się do lekarza lub brak możliwości wykonania specjalistycznego badania nie zachęcają do leczenia, a tym bardziej do profilaktyki wielu schorzeń, które można wyeliminować całkowicie dzięki szybkiej, wczesnej reakcji.

Dlatego swoją ofertę kierujemy w szczególności do osób starszych – obciążonych chorobami wzroku, ale również innymi schorzeniami, przez które leczenie oczu staje się utrudnione. Zapraszamy jednak do nas również wszystkie osoby, które chcą zostać objęte profesjonalną opieką.

Dlaczego warto się u nas leczyć?

Naszym pacjentom oferujemy wszystko to, czego najbardziej potrzebują w jesieni swojego życia. To przede wszystkim podejście pełne zrozumienia dla ich wieku i chorób, płynące od doświadczonego personelu. To również możliwość korzystania z tego, co w prywatnej opiece najlepsze – szybkiej wizyty specjalistycznej bez czekania na wolny termin i stania w kolejkach.

Gwarantujemy uzyskanie profesjonalnej porady, skierowanie na pełną diagnostykę i dopasowanie leczenia, które obejmuje nie tylko zażywanie leków, lecz także rehabilitację, specjalne zabiegi, pomoc dietetyka czy psychologa. To właśnie dzięki holistycznemu podejściu do każdego Pacjenta jesteśmy w stanie sprawić, że jego życie będzie przyjemniejsze – bo pozbawione problemów zdrowotnych typowych dla wieku.

Leczymy prywatnie – i skutecznie!

Prywatna opieka zdrowotna w korzystnym pakiecie to najlepsze, co można sobie zafundować z okazji 60. urodzin lub sprawić najbliższej osobie w prezencie. Zdrowie jest bezcenne – z tego założenia wychodzimy, kierując do Państwa naszą ofertę diagnostyki, leczenia i rehabilitacji przeznaczoną przede wszystkim dla osób starszych. Jesteśmy przekonani, że to właśnie brak dolegliwości zdrowotnych i dobra kondycja przyczyniają się do dobrego samopoczucia i możliwości realizowania się na wielu różnych płaszczyznach – zawodowych, towarzyskich czy hobbystycznych. W końcu one nie zważają na wiek – za to wymagają doskonałego samopoczucia.

Dzięki możliwości szybkiego dostania się do specjalisty można uzyskać w krótkim czasie pełną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. W większości jednostek chorobowych to właśnie czas ma decydujące znaczenie, i im wcześniej podejmie się leczenia, tym lepsze rezultaty można uzyskać w najbliższej przyszłości.

Jak dbamy o seniorów?

W naszym Specjalistycznym Centrum Optycznym i Rehabilitacyjnym realizujemy nie tylko wysokiej klasy usługi medyczne prowadzące do osiągnięcia lepszego zdrowia i samopoczucia. Dbamy również o aspekty poboczne obsługi lekarskiej, takie jak miła i kompetentna obsługa, fachowe doradztwo w każdym zakresie, atrakcyjne ceny i pakiety usług, innowacyjny sprzęt do badań. Kładziemy duży nacisk na diagnostykę, ponieważ stanowi ona klucz do rozpoznania i wyleczenia wielu chorób. Jednocześnie zapewniamy również specjalistyczną opiekę nad pacjentami przez cały okres leczenia i pomagamy osiągnąć pełnię sprawności, na ile to możliwe przy danym schorzeniu.

Nasi pacjenci czują się u nas komfortowo – to dla nas ważne, i taki właśnie jest nasz cel. Dzięki temu chętniej poddają się terapiom – a zaufanie pacjentów to solidny fundament, bez którego niemożliwym byłoby osiągnięcie sukcesu naszej placówki.

Szanowni Państwo. Informujemy, iż spółka Specjalistyczne Centrum Optyczne i Rehabilitacyjne sp. z o.o. zmieniła swój adres. Oddział w Warszawie znajduje się pod adresem: ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego 4a, 00-621 Warszawa. Korespondencję proszę kierować do biura korespondencyjnego na adres: SCOiR ul. Nowogrodzka 64/43, 02-014 Warszawa. Za utrudnienia przepraszamy.